Zabudowa tarasu umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Nie ma drugiego takiego miejsca w domu. Jego funkcjonalność oraz walory użytkowe powodują, że staje się on idealny do integrowania całej rodziny.
Zabudowa tarasu w Warszawie ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy renesans. Spowodowane jest to upowszechnianiem się nowoczesnych technologii bezramowej zabudowy tarasu.
Zabudowa tarasu Warszawa – do czego może służyć zabudowany taras?
W zimie idealnie sprawdzi się do tworzenia ogródków zimowych i oranżerii, na wiosnę do podziwiania piękna budzącej się przyrody. Panele szklane oferują świetną widoczność oraz osłaniają przestrzeń mieszkalną. Dzięki zabudowie tarasu możemy zmniejszyć straty cieplne budynku, a tym samym ograniczyć rachunki za ogrzewanie.
Zabudowa tarasu Warszawa – system ramowy
System ramowy to dobrze znana technologia, która oferuje najwyższą szczelność konstrukcji zabudowy. Skutecznie chroni przed wychładzaniem się tarasu, śniegiem, deszczem, czy gradem, a także przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. System ramowy to skuteczne rozwiązanie, które umożliwia również poprawę bezpieczeństwa naszego domostwa. Wykonana zabudowa w systemie ramowym może być zamykana na klucz.
Ważna jest również możliwość przesuwania okien zarówno w lewo, jak i w prawo. System ramowy odznacza się również atrakcyjnymi cenami.
Zabudowa tarasu Warszawa – system bezramowy
Ciekawym i niestety droższym pomysłem na wykonanie tarasu jest skorzystanie z systemu zabudowy bezramowej. W tym systemie możemy pozbyć się pionowych profili łączących tafle szkła. System bezramowy umożliwia przesuwanie paneli w taki sposób, aby umożliwić wentylację całego tarasu.
Stosowane przez nas uszczelki tekstylne pomiędzy szybami świetnie chronią przed warunkami atmosferycznymi, hałasem i zanieczyszczeniami z zewnątrz. W przypadku tego systemu płacimy za metr kwadratowy szkła. Idealna, niepodzielona tafla szkła to najwyższy poziom komfortu i walorów wizualnych.
Zabudowa tarasu – popularne błędy montażowe
Do najczęstszych błędów w przypadku zabudowywania tarasu możemy zaliczyć nieprawidłowy montaż prowadnicy górnej i dolnej. Należy pamiętać o tym, że szyba musi być zainstalowana w sposób stabilny. Stosowanie wszelkich tulejek dystansowych lub montowanie płyt na ociepleniu sprawia, że prowadnica górna nie trzyma w sposób odpowiednio mocny. Napór powietrza oraz warunki atmosferyczne mogą powodować obluzowanie się prowadnicy.
Innym problemem, może okazać się złe wypoziomowanie prowadnic. Gdy nieprawidłowo wypoziomujemy dolną lub górną prowadnicę, szyby będą się zacinać, a ich ruch może zostać ograniczony. Taki stan rzeczy wpłynie na obniżenie komfortu w przypadku mycia lub otwierania zabudowy tarasu.
W przypadku montażu zabudowy tarasu warto skorzystać z usług firm monterskich, które zrealizują zadanie sprawnie i w pełni profesjonalnie. Wiele producentów oferujących systemy zabudowy tarasów może unieważnić gwarancję, gdy pokusimy się o samodzielny montaż lub skorzystamy z usług niewykwalifikowanych fachowców.