W polskich warunkach klimatycznych najlepszym rozwiązaniem jest zabudowanie ogrodu zimowego na balkonie bądź tarasie. Użyte materiały powinny być najwyższej jakości, a za montaż powinien odpowiadać profesjonalista. Zabudowę można uwzględnić zarówno na etapie projektowania poszczególnych kondygnacji, jak i w budynkach, oddanych do użytku dekady wcześniej.

Charakterystyka zadaszenia ogrodu zimowego na balkonie

Zadaszenie ogrodu zimowego na balkonie lub tarasie powstaje na wymiar w ciągu zaledwie jednego dnia z całkowitą gwarancją. Wykonuje się je z trwałych płyt komorowych z poliwęglanu, które charakteryzują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dodatkowo podczas użytkowania wykazują się one dużą odpornością na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Ogród zimowy na balkonie: zalety stosowania zadaszeń

Na etapie projektowania zadaszeń wybór pada najczęściej na wytrzymałe konstrukcje aluminiowe malowane proszkowo.  Solidność i wysoka estetyka takich rozwiązań sprawiają, że:

  • mieszkanie jest lepiej docieplone,
  • roślinom zapewnia się ochronę przed wiatrem, deszczem, śniegiem, kurzem, brudem,
  • ogród zimowy na balkonie pozostaje strefą wolną od uciążliwych ptaków,
  • w mieszkaniu w znacznie mniejszym stopniu słychać hałasy z zewnątrz.

Rozwiązania stosowane w zadaszaniu ogrodów zimowych na balkonie

Mocowanie tafli za pomocą indywidualnie dopasowywanych systemów umożliwia wykończenie zadaszenia od góry daszkiem jednospadowym.

Zastosowanie takich materiałów jak szkło zapewnia roślinom maksymalny dopływ światła słonecznego. Umożliwia też rozszerzenie kolekcji kwiatów o nowe gatunki.

Balkon może być użytkowany przez cały rok, a poszczególne okna, wspomagane układem jezdnym, swobodnie otwierane również pojedynczo.

Czym jest zabudowa ramowa

Przez zabudowę ramową można rozumieć system przesuwnych ścian i okien ze stałych i ruchomych części do zabudowy oraz docieplenia przestrzeni. Układ jezdny jest prosty w obsłudze dzięki zastosowaniu łożysk zamkniętych. Rolki poruszają się po prowadnicy, a wszystkie elementy da się z niej czasowo wyjąć, np. podczas mycia. Zabudowane balkon, taras lub weranda stają się kolejnym pomieszczeniem w domu, bardzo szczelnym i przy pomysłowym wykorzystaniu przestrzeni niezwykle atrakcyjnym z zewnątrz.

Zabudowa bezramowa a ogród zimowy na balkonie

Zadaszenie na całorocznym ogrodzie na balkonie warto połączyć z zabudową bezramową, idealnie komponującą się z nowoczesnymi wnętrzami. Pomiędzy poszczególnymi pionowymi taflami szkła nie ma ram, co dodatkowo utrudnia złodziejom wspinanie się na wyższe piętra. Można je bezpiecznie otwierać lub przesuwać oraz swobodnie myć z obu stron. Po zsunięciu całego przeszklenia otrzymuje się wąski pakiet z hartowanego szkła, umieszczony w prowadnicach. W zależności od zastosowanych rozwiązań zabudowa bezramowa może sięgać do wysokości 2,5 metra.

Nasze realizacje

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

ul. Lucerny 16, 04-687 Warszawa

kontakt@zabudowa-balkonow.info

tel. 786 222 533