Zabudowa balkonów to funkcjonalne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają osoby mieszkające przy ruchliwych ulicach i w głośnych dzielnicach. Czy zabudowa balkonu jest wydatkiem drogim? Czy opłaca się postawić na system zabudowy balkonu?

Z czym wiąże się zabudowa balkonów?

Przed przystąpieniem do określania zasadności tego rozwiązania, warto na wstępie napisać o jego zaletach.

Systemy zabudowy balkonów doskonale chronią nie tylko przed hałasem. Okazują się również skuteczne przy ochronie balkonu lub loggii przed opadami atmosferycznymi, kurzem i zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Chronią zabudowaną przestrzeń przed włamywaczami oraz podnoszą bezpieczeństwo dzieci lubiących bawić się na balkonach. Poza tym mogą okazać się świetnym sposobem na poprawę wizualnych aspektów mieszkania oraz budynku.

Poza niewątpliwymi zaletami zabudowa balkonów posiada również pewne wady. Gdy zdecydujemy się na taki system, konieczne będzie jego regularne mycie. Szyby będą wymagały regularnego mycia (im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym częściej należy je myć). Poza tym w lecie na balkonie będzie o wiele goręcej. Warto więc zainwestować w rolety chroniące przed promieniowaniem UV. Kwestią sporną jest również wpływ na bryłę i wygląd całego budynku.

Aby nie narazić się sąsiadom, a także prawu, trzeba stworzyć projekt zabudowy. Z gotowym projektem należy udać się do administracji domu, która przekaże dokumenty do urzędu miasta lub gminy. Po akceptacji (lub braku odmowy w ciągu 30 dni) możemy przystąpić do legalnego montażu systemu zabudowy.

Zabudowa balkonu Warszawa – cena

Ceny zabudowy balkonów są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Inną kwotę zapłacimy w przypadku montażu systemu zabudowy ramowej, a inną, gdy zdecydujemy się na zabudowę bezramową. Cena zabudowy balkonów w Warszawie zależy również od ilości użytych materiałów, skomplikowania konstrukcji, wielkości okien oraz ich liczby.

Tańszym rozwiązaniem jest tworzenie zabudowy okien od balustrady w górę. 

Decydując się na najcieńsze szkło o grubości 4 mm, zapłacimy o wiele mniej, niż w przypadku szkła grubszego. Determinującym wyróżnikiem ceny jest długość balkonu w metrach bieżących. 

Cena zabudowy balkonów w Warszawie systemem bezramowym jest o wiele większa. Z racji innowacyjności oraz innych metod montażu i dopasowania elementów. Na cenę wpływa grubość szkła, nietypowość konstrukcji oraz typ szyb. 

Nasze realizacje

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

ul. Lucerny 16, 04-687 Warszawa

kontakt@zabudowa-balkonow.info

tel. 786 222 533