Zabudowa balkonów w Warszawie rokrocznie staje się coraz popularniejsza. Systemy zabudowy balkonów na dobre wchodzą na nasz rynek. Różnorodność opcji oraz funkcjonalne systemy zabudów zachęcają kolejnych konsumentów.

Zabudowy balkonów Warszawa – jakie systemy są najpopularniejsze?

Wśród najpopularniejszych systemów zabudowy balkonów w Warszawie możemy wyróżnić system zabudowy bezramowej oraz system zabudowy ramowej. Każdy z nich odznacza się nieco innymi zaletami i funkcjonalnościami.

Zabudowa balkonów ramowa oferuje możliwie wysoką szczelność. Dociepla balkony i loggie, a także świetnie chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Umożliwia korzystanie z balkonu w każdej porze roku. Z reguły jest to również rozwiązanie tańsze, jednak wszystko zależy od stopnia złożoności poszczególnych realizacji.

Ramowa zabudowa balkonów opiera się na taflach szkła w ramach aluminiowych montowanych na aluminiowych prowadnicach. Zabudowa balkonów bezramowa z kolei nie posiada pionowych profili. W przypadku zabudowy ramowej stosuje się zwykle szkło o grubości 4 lub 6 mm, natomiast do systemów bezramowych - szkło hartowane o grubości 8 mm.

Zabudowa bezramowa z kolei oferuje ciekawsze i atrakcyjniejsze walory wizualne. Brak aluminiowych ram i łączeń między oknami dodaje balkonom nowoczesnego charakteru. Skrzydła mogą być umieszczane blisko siebie, tworząc coś na wzór elewacji, lub rozsuwane. Dzięki szczelinom między oknami możliwe jest wentylowanie balkonowej przestrzeni, co z kolei jest utrudnione w przypadku systemu ramowego.

System ramowy jest bardzo popularny w stolicy, jednak to system bezramowy budzi większe zainteresowanie.

Zabudowa balkonu Warszawa – po co zabudowywać balkon?

Istnieje wiele korzyści, które przemawiają za zastosowaniem zabudowy balkonu. Przede wszystkim zarówno system ramowy, jak i bezramowy oferują dużo zalet praktycznych. Adaptowanie balkonu w zimie, ochrona przestrzeni balkonowej przed ryzykiem wypadnięcia, czy docieplenie balkonu to tylko niektóre korzyści.

Dzięki systemom zabudowy balkonów możliwe jest ochronienie od pyłu, kurzu i warunków atmosferycznych, a także zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Kompletny system zabudowy umożliwia również redukcję docierającego do mieszkania hałasu z zewnątrz.

Zabudowa balkonów Warszawa – uważaj na „fachowców”

W stolicy rynek instalatorów pracujących na czarno kwitnie. Pamiętajmy, że ryzyko w przypadku zatrudnienia takiej osoby jest nieadekwatne do ceny, jaką (ewentualnie) zaoszczędzimy na jego usługach. Jedynie montaż przez firmę posiadającą stosowne uprawnienia zagwarantuje nam poprawność instalacji, a także zachowanie gwarancji na system zabudowy balkonów.

Zabudowa balkonu Warszawa – montaż

W stolicy zwykle od zamówienia do montażu mija niespełna cztery tygodnie. Związane jest to z zamówieniem, transportem oraz terminami ekipy montażowej. 

Nasze realizacje

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

ul. Lucerny 16, 04-687 Warszawa

kontakt@zabudowa-balkonow.info

tel. 786 222 533